FCR-50JR-52-15K
YAGEO
제품 번호:
FCR-50JR-52-15K
제조업체:
YAGEO
패키지:
Axial
설명:
RES 15K OHM 5% 1/2W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 kOhms
Series FCR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W