FDG.1B.307.CLAD42Z
LEMO
제품 번호:
FDG.1B.307.CLAD42Z
제조업체:
LEMO
설명:
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
사용자 가이드
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7A
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 307
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material Brass
Mfr LEMO
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C