FFA.0S.304.CLAK62Z
LEMO
제품 번호:
FFA.0S.304.CLAK62Z
제조업체:
LEMO
설명:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
사용자 가이드
Cable Opening 0.224" ~ 0.244" (5.70mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Contact Material Brass, Bronze
Mfr LEMO
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C