FFSD-20-D-08.05-01-N-R
Samtec Inc.
제품 번호:
FFSD-20-D-08.05-01-N-R
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
사용자 가이드
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.671' (204.47mm, 8.05")