/ Ceramic Capacitors / FG11X7R1H105KNT00
minImg
FG11X7R1H105KNT00
TDK Corporation
제품 번호:
FG11X7R1H105KNT00
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
재고 : 221
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF