/ Ceramic Capacitors / FG18C0G2A330JNT06
minImg
FG18C0G2A330JNT06
TDK Corporation
제품 번호:
FG18C0G2A330JNT06
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 33PF 100V C0G RADIAL
재고 : 101
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 33 pF