onsemi
제품 번호:
FGH40T100SMD-F155
제조업체:
패키지:
TO-247-3
배치:
-
설명:
IGBT 1000V 80A 333W TO247-3
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Input Type | Standard |
| Test Condition | 600V, 40A, 10Ohm, 15V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 78 ns |
| Switching Energy | 2.35mJ (on), 1.15mJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 80 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1000 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 29ns/285ns |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 120 A |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.3V @ 15V, 40A |
| Gate Charge | 398 nC |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Power - Max | 333 W |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tube |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | FGH40 |