FGK.3B.306.CYMD10Z
LEMO
제품 번호:
FGK.3B.306.CYMD10Z
제조업체:
LEMO
설명:
CONN PLUG FMALE 6POS GOLD CRIMP
사용자 가이드
Cable Opening 0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 17A
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 306
Connector Type Plug, Female Sockets
Contact Material Bronze
Mfr LEMO
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C