onsemi
제품 번호:
FH102A-TR-E
제조업체:
패키지:
6-MCP
배치:
-
설명:
RF TRANS 2 NPN 10V 7GHZ 6MCP
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 7GHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 70mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 10V |
| Supplier Device Package | 6-MCP |
| Series | - |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power - Max | 500mW |
| Mfr | onsemi |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1dB @ 1GHz |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Gain | 12dB |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 90 @ 20mA, 5V |
| Base Product Number | FH102 |