Techflex
제품 번호:
FIN1.25RD25
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SLEEVING 1.25" ID FBRGLASS 25'
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$146.832
$146.832
5
$137.655
$688.275
10
$128.478
$1284.78
20
$122.0541
$2441.082
50
$119.301
$5965.05
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -54°C ~ 260°C |
| Diameter - Inside | 1.250" (31.75mm) |
| Color | Red |
| Material | Fiberglass, Silicone Coated, Halogen Free |
| Liquid Protection | Gasoline Resistant, Moisture Resistant |
| Material Flammability Rating | Non Flammable |
| Product Status | Active |
| Diameter - Outside | 1.394" (35.41mm) |
| Type Attributes | Braided |
| Series | FireFlex® |
| Type | Sleeving, Insulated |
| Length | 25.00' (7.62m) |
| Mfr | Techflex |
| Environment Protection | - |
| Abrasion Protection | Abrasion and Cut Resistant, Puncture Resistant |
| Features | Chemical Resistant, Solvent Resistant |
| Wall Thickness | 0.072" (1.83mm) |
| Package | Spool |
| Base Product Number | FIN1 |
| Heat Protection | Flame Resistant, Heat Resistant |