FK20Y5V0J107Z
TDK Corporation
제품 번호:
FK20Y5V0J107Z
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 100UF 6.3V Y5V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 100 µF