/ Ceramic Capacitors / FK22C0G2J153JN000
minImg
FK22C0G2J153JN000
TDK Corporation
제품 번호:
FK22C0G2J153JN000
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 0.015UF 630V C0G RADIAL
재고 : 308
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.015 µF