WIMA
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
10
$0.3458
$3.458
100
$0.3325
$33.25
200
$0.3116
$62.32
500
$0.2926
$146.3
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polycarbonate (PC), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.118" W (13.00mm x 3.00mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | FKC 3 |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 3300 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |