FKM-75JT-73-1R
YAGEO
제품 번호:
FKM-75JT-73-1R
제조업체:
YAGEO
패키지:
Axial
설명:
RES 1 OHM 5% 3/4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.390" L (3.60mm x 9.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1 Ohms
Series FKM
Power (Watts) 0.75W, 3/4W