WIMA
제품 번호:
FKP2D014701G00JSSD
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RAD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.57
$0.57
10
$0.4028
$4.028
50
$0.30419
$15.2095
100
$0.264955
$26.4955
500
$0.196289
$98.1445
1000
$0.166848
$166.848
2500
$0.157035
$392.5875
5000
$0.147222
$736.11
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.276" (7.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.217" W (7.20mm x 5.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 63V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 4700 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |