FMP-50FTF52-4R32
YAGEO
제품 번호:
FMP-50FTF52-4R32
설명:
RES 4.32 OHM 1% 1/2W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.32 Ohms
Series FMP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W