FMP100FRF52-17K8
YAGEO
제품 번호:
FMP100FRF52-17K8
제조업체:
YAGEO
패키지:
Axial
설명:
RES 17.8K OHM 1% 1W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 17.8 kOhms
Series FMP
Power (Watts) 1W