FN9222ER-12-06HI
Schaffner EMC Inc.
제품 번호:
FN9222ER-12-06HI
제조업체:
Schaffner EMC Inc.
설명:
PWR ENT RCPT IEC320-C16 PANEL QC
사용자 가이드
Number of Positions 3
Ingress Protection IP40
Approval Agency CSA, ENEC, UL
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Material Flammability Rating UL94 V-2
Mounting Type Panel Mount, Flange
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series FN 9222E
Voltage Rating - Appliance Inlet -
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet -
Connector Style IEC 320-C16
Connector Type Receptacle, Male Blades
Mfr Schaffner EMC Inc.
Accomodates a Fuse No
Features Bleed Resistor, Earth Line Choke, Front or Rear Side Mount
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Tray
Switch Features -
Current Rating - Filter 12A