FN9244S1R-12-06
Schaffner EMC Inc.
제품 번호:
FN9244S1R-12-06
제조업체:
Schaffner EMC Inc.
설명:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
사용자 가이드
Number of Positions 3
Ingress Protection IP40
Approval Agency CQC, CSA, ENEC, UL
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Material Flammability Rating UL94 V-2
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series FN 9244
Voltage Rating - Appliance Inlet -
Panel Thickness 0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)
Current Rating - Appliance Inlet -
Connector Style IEC 320-C14
Connector Type Receptacle, Male Blades
Mfr Schaffner EMC Inc.
Accomodates a Fuse No
Features Bleed Resistor
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Tray
Switch Features -
Current Rating - Filter 12A