Bel Power Solutions
제품 번호:
FNP300-1048G
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
AC/DC CONVERTER 48V 12V 300W
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$424.3365
$424.3365
3
$397.999336
$1193.998008
5
$389.2207
$1946.1035
10
$374.5888
$3745.888
25
$351.177
$8779.425
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Product Status | Active |
| Efficiency | 88% |
| Mfr | Bel Power Solutions |
| Features | Adjustable Output, I²C™ Interface, Remote Sense, Standby Output, Universal Input |
| Voltage - Input | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | 12V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 4 kV |
| Minimum Load Required | No |
| Approval Agency | - |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Size / Dimension | 4.00" L x 1.65" W x 8.50" H (101.6mm x 41.9mm x 215.9mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Current - Output 2 | 700 mA |
| Current - Output 1 | 6.25 A |
| Series | FNP300 (300W) |
| Power (Watts) | 300W |
| Type | Front End |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | FNP300 |