FNQ-R-5-6/10
Eaton - Bussmann Electrical Division
제품 번호:
FNQ-R-5-6/10
설명:
FUSE CARTRIDGE 5.6A 600VAC 5AG
사용자 가이드
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Slow Blow
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 5.6A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Product Status Active
Series Limitron™ FNQ-R
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Voltage Rating - AC 600 VAC