JAE Electronics
제품 번호:
FO-MC2H2AS
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
데이터 시트:
-
설명:
CONN FIBER RECEPT DUPLX
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Mating Cycles | 500 |
| Housing Material | Copper Alloy |
| Mode | - |
| Fiber Core Diameter | - |
| Ferrule Material | Ceramic, Stainless Steel |
| Reflection | -40dB |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Series | FO-MC |
| Body Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Connector Style | - |
| Connector Type | Receptacle |
| Housing Color | - |
| Mfr | JAE Electronics |
| Cable Diameter | - |
| Simplex/Duplex | Duplex |
| Features | Dust Cap |
| Boot Color | - |
| Attenuation - Typ | -0.5dB |
| Package | Tray |
| Fiber Cladding Diameter | - |