/ Fixed Inductors / FP1005R3-R12-R
minImg
FP1005R3-R12-R
Eaton - Electronics Division
제품 번호:
FP1005R3-R12-R
설명:
FIXED IND 120NH 45A 0.55MOHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 60A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 45 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 0.55mOhm
Ratings -
Series FLAT-PAC, FP1005
Inductance 120 nH