FST60100D
Microsemi Corporation
제품 번호:
FST60100D
제조업체:
Microsemi Corporation
패키지:
TO-249
설명:
DIODE MODULE 100V TO249
사용자 가이드
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Screw Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-249
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-249AA
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 860 mV @ 60 A
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 60A