FTDI, Future Technology Devices International Ltd
제품 번호:
FT230XQ-R
패키지:
16-QFN (4x4)
배치:
-
설명:
IC USB SERIAL BASIC UART 16QFN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.147
$2.147
25
$2.0805
$52.0125
100
$2.014
$201.4
250
$1.8335
$458.375
500
$1.672019
$836.0095
1000
$1.626875
$1626.875
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 8mA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Standards | USB 2.0 |
| Function | Bridge, USB to UART |
| Series | USBmadeEZ-UART, FT-X, X-Chip |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 5V |
| Mfr | FTDI, Future Technology Devices International Ltd |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | USB |
| Interface | UART |
| Base Product Number | FT230XQ |