FW-10-02-L-D-655-065
Samtec Inc.
제품 번호:
FW-10-02-L-D-655-065
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.795" (20.193mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.655" (16.637mm)
Length - Tail 0.075" (1.905mm)