FW-10-05-G-D-590-080
Samtec Inc.
제품 번호:
FW-10-05-G-D-590-080
설명:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.080" (2.032mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.670" (17.018mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.590" (14.986mm)