FW-40-05-L-D-370-150
Samtec Inc.
제품 번호:
FW-40-05-L-D-370-150
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.520" (13.208mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, FW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.370" (9.400mm)