Diodes Incorporated
제품 번호:
G20H120CTW
제조업체:
패키지:
TO-220AB
배치:
-
설명:
TRENCH SCHOTTKY RECTIFIER GEN II
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 4 µA @ 120 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 830 mV @ 10 A |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 120 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |