Omron Automation and Safety
제품 번호:
G2R-1-SD DC48(S)
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$11.172
$11.172
10
$9.9313
$99.313
25
$9.43464
$235.866
50
$8.93817
$446.9085
100
$8.441605
$844.1605
250
$7.696786
$1924.1965
500
$7.200202
$3600.101
1000
$6.827783
$6827.783
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 440VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 11.4 mA |
| Coil Resistance | 4.22 kOhms |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 7.2 VDC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G2RS |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | - |
| Coil Voltage | 48VDC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Must Operate Voltage | 33.6 VDC |
| Release Time | 20 ms |
| Features | Diode |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G2R-1-S |