Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
G2RG-2A4 DC5
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 5V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.759
$8.759
10
$8.21465
$82.1465
25
$7.3017
$182.5425
50
$6.93652
$346.826
100
$6.571435
$657.1435
250
$5.841284
$1460.321
500
$5.476199
$2738.0995
1000
$5.111124
$5111.124
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 380VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 8 A |
| Coil Current | 160 mA |
| Coil Resistance | 31.3 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.5 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G2RG |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Must Operate Voltage | 4 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | G2RG-2A |