Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
G5CA-1A4 DC24
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.8995
$5.8995
10
$5.5328
$55.328
25
$4.91796
$122.949
50
$4.6721
$233.605
100
$4.42624
$442.624
250
$3.934406
$983.6015
500
$3.688508
$1844.254
1000
$3.44261
$3442.61
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 8.3 mA |
| Coil Resistance | 2.88 kOhms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G5CA |
| Operate Time | 10 ms |
| Contact Material | - |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | G5CA-1A |