Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
G5CA-1A4-H DC5
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$6.232
$6.232
10
$5.84535
$58.4535
25
$5.19612
$129.903
50
$4.93639
$246.8195
100
$4.67666
$467.666
250
$4.15701
$1039.2525
500
$3.897204
$1948.602
1000
$3.637388
$3637.388
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 30 mA |
| Coil Resistance | 167 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.5 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G5CA |
| Operate Time | 10 ms |
| Contact Material | - |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Must Operate Voltage | 4 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | G5CA-1A |