Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
G5PZ-1A DC5
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.0805
$2.0805
10
$1.9513
$19.513
25
$1.7347
$43.3675
40
$1.648012
$65.92048
80
$1.561325
$124.906
230
$1.387826
$319.19998
440
$1.301092
$572.48048
1000
$1.214347
$1214.347
5000
$1.17097
$5854.85
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 106 mA |
| Coil Resistance | 47 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.5 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G5PZ |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Alloy, Cadmium Free |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Must Operate Voltage | 3.8 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | G5PZ-1A |