G6AK-274P-ST-US-DC12
Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
G6AK-274P-ST-US-DC12
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12VDC
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 2 A
Coil Current 15 mA
Coil Resistance 800 Ohms
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Must Release Voltage -
Seal Rating -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G6A
Operate Time 5 ms
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Must Operate Voltage 8.4 VDC