DITEL
제품 번호:
G6C-2117P-US-DC24
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24VDC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
50
$6.555
$327.75
100
$6.365
$636.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 380VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 8 A |
| Coil Current | 8.3 mA |
| Coil Resistance | 2.88 kOhms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Contact Form | DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G6C |
| Operate Time | 10 ms |
| Contact Material | Silver Alloy, Cadmium Free |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Mfr | DITEL |
| Must Operate Voltage | 16.8 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G6C-2 |