Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
G6D-1A-ASI-NPDC21
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 21V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.1985
$8.1985
10
$7.6874
$76.874
25
$6.83354
$170.8385
50
$6.49173
$324.5865
100
$6.150015
$615.0015
250
$5.46668
$1366.67
500
$5.125022
$2562.511
1000
$4.783354
$4783.354
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 30VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Coil Current | 9.5 mA |
| Coil Resistance | 2.21 kOhms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.1 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G6D-ASI |
| Operate Time | 10 ms |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Coil Voltage | 21VDC |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Must Operate Voltage | 14.7 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G6D-1A |