Omron Automation and Safety
제품 번호:
G7Z-2A2B DC24
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE 4PST 40A 24V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$95.912
$95.912
10
$90.5825
$905.825
25
$85.25376
$2131.344
50
$79.9254
$3996.27
100
$74.59704
$7459.704
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 60°C |
| Coil Power | 3.7W |
| Switching Voltage | 480VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 40 A |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Coil Current | 154 mA |
| Coil Resistance | 156Ohms |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B) |
| Series | G7Z |
| Operate Time | 50 ms |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Release Time | 50 ms |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G7Z-2A2B |