Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
G9EC-1 DC12
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPST 200A 12V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$351.215
$351.215
10
$327.7975
$3277.975
25
$316.09084
$7902.271
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 50°C |
| Switching Voltage | 400VDC - Max |
| Termination Style | Wire Leads |
| Contact Rating (Current) | 200 A |
| Coil Current | 938 mA |
| Coil Resistance | 12.8 Ohms |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.96 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | G9EC-1 |
| Operate Time | 50 ms |
| Contact Material | - |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 30 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | G9EC-1 D |