/ Ceramic Capacitors / GA0402A470KXBAC31G
minImg
GA0402A470KXBAC31G
Vishay Vitramon
제품 번호:
GA0402A470KXBAC31G
제조업체:
Vishay Vitramon
설명:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 47 pF