/ Ceramic Capacitors / GA0805A5R6DBBAT31G
minImg
GA0805A5R6DBBAT31G
Vishay Vitramon
제품 번호:
GA0805A5R6DBBAT31G
설명:
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.085" L x 0.049" W (2.15mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 5.6 pF