/ Ceramic Capacitors / GA0805H183KXXBC31G
minImg
GA0805H183KXXBC31G
Vishay Vitramon
제품 번호:
GA0805H183KXXBC31G
설명:
CAP CER 0.018UF 25V X8R 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.018 µF