/ Ceramic Capacitors / GA1206A220GXBAP31G
minImg
GA1206A220GXBAP31G
Vishay Vitramon
제품 번호:
GA1206A220GXBAP31G
제조업체:
Vishay Vitramon
설명:
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series GA
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 22 pF