/ Ceramic Capacitors / GA1210H153MXAAT31G
minImg
GA1210H153MXAAT31G
Vishay Vitramon
제품 번호:
GA1210H153MXAAT31G
설명:
CAP CER 0.015UF 50V X8R 1210
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.015 µF