/ Ceramic Capacitors / GA1812Y563KXLAR31G
minImg
GA1812Y563KXLAR31G
Vishay Vitramon
제품 번호:
GA1812Y563KXLAR31G
설명:
CAP CER 0.056UF 630V X7R 1812
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.056 µF