GBC17DRYS-S93
Sullins Connector Solutions
제품 번호:
GBC17DRYS-S93
설명:
CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 34
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Full Bellows
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 17
Contact Material Phosphor Bronze
Pitch 0.100" (2.54mm)