/ Ceramic Capacitors / GCM1885G1HR51CA16J
minImg
GCM1885G1HR51CA16J
Murata Electronics
제품 번호:
GCM1885G1HR51CA16J
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 0.51PF 50V X8G 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X8G
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GCM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.51 pF