/ Ceramic Capacitors / GCM2165G1H471GA16D
minImg
GCM2165G1H471GA16D
Murata Electronics
제품 번호:
GCM2165G1H471GA16D
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 470PF 50V X8G 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X8G
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GCM
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 470 pF