/ Ceramic Capacitors / GCM3195G1H822GA16D
minImg
GCM3195G1H822GA16D
Murata Electronics
제품 번호:
GCM3195G1H822GA16D
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 8200PF 50V X8G 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X8G
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GCM
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 8200 pF