GeneSiC Semiconductor
제품 번호:
GD60MPS06H
제조업체:
패키지:
TO-247-2
배치:
-
설명:
DIODE SIL CARB 650V 82A TO247-2
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$11.8655
$11.8655
10
$10.45475
$104.5475
100
$9.04229
$904.229
500
$8.194605
$4097.3025
1000
$7.516438
$7516.438
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 1463pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 650 V |
| Series | SiC Schottky MPS™ |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 60 A |
| Mfr | GeneSiC Semiconductor |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 82A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | GD60 |